Najlepszy romantyczny film – top 10 z miłością w tle

Z miłością jest jak z pogodą nigdy nie możesz dokładnie przewidzieć czy nie zaskoczy ciebie właśnie dziś, kiedy akurat nie masz przy sobie parasola. Oj tam oj tam chyba nie zupełnie o to mi chodziło. Przecież miłość to jak słoneczna pogoda w raju, jest ciepło, przyjemnie i nie chce się tego stanu zmieniać.

Uwielbiam sytuacje niczym z romantycznej komedii, które nie często w rzeczywistości mogą się przydarzyć. Ale jeśli nie mogą to zobaczmy te sceny na ekranie, najlepiej z ukochaną osobą, a może wtedy częściej się zdarzać będą. Wszak mężczyzn trzeba czasem uświadamiać 😉 czegóż to kobietom potrzeba.

My kobiety uwielbiamy filmy o miłości, o zaskakującym uderzeniu amora, pięknych sceneriach sprzyjających rozwijającemu się uczuciu i szaleństwie jakie de facto miłość zapewnia. Zatem chcę Wam przedstawić moje ulubione propozycje z długiej listy historii ekranowej miłości. Zapewne każda z nas ma kilka swoich top oglądanych z największą przyjemnością.

Na początek moja ukochana propozycja – PS. Kocham Cię (zobacz) – Romantyczna komedia z Irlandią w tle, wszystko w niej jest fantastyczne, od pięknej miłości, przez urokliwe krajobrazy Irlandii, po aktorów, którzy są tu wyjątkowo cudnie dobrani – uwielbiam Hilary Swank oraz Gerarda Butlera.
Co byście powiedzieli, gdyby po śmierci ukochanego on jeszcze przez rok przysyłałby listy mające na celu wspomnienia ich wspólnych chwil, a tym samym piękne pożegnanie z ukochaną. Możemy przeżyć miłość tej dwójki jeszcze raz, od początku poznania, a pięknie się poznali. Więcej znajdziecie we wpisie o filmach z Irlandią w tle. Jest tam równie romantyczny i zabawny film pt. Oświadczyny po Irlandzku. 

P-S--I-Love-You

 

♥ I, że Cię nie opuszczę – bardzo ciekawa, ale i dramatyczna historia dwójki bohaterów (Rachel McAdams oraz Channing Tatum), bo jak można nazwać próbę jaką musi przejść młode małżeństwo, w którym jedna z osób pod wpływem wypadku samochodowego zapomina o istnieniu tego drugiego. Jak nauczyć się od nowa kochać osobę, której w tym momencie po wypadku się nawet nie zna.
Bardzo fajna historia pokazująca miłość i jakie próby potrafi przejść jeśli kochasz tak naprawdę, na zawszę. 

 ♥ Tylko Ciebie chcę – hiszpańska ekranizacja książki, na którą wpadłam kiedyś przypadkiem i powiem Wam, że niesamowita historia zwariowanych pięknych ludzi. To druga część filmu 3 metry nad ziemią, ale z racji że obejrzałam ją w pierwszej kolejności zdecydowanie ta urzekła mnie bardziej. Przystojny Hache i jego miłości – zwariowana, sympatyczna … oraz Bobi. Ciekawe, którą z dziewczyn bardziej Wy polubicie. 

 

 ♥ Spacer w chmurachuwielbiam ten film z 1995 roku z Keanu Reeves. Co za klimat jest tam w filmie, zbiory winogron, miłość, rodzina a raczej ogromna familia 😉

Główny bohater Paul Sutton (Keanu Reeves), weteran wojenny, próbuje po wojnie wrócić do normalnego życia i za namową swojej żony zostaje sprzedawcą czekoladek. Przypadkiem w pociągu poznaje urokliwą dziewczynę i jakoś tak przypadkiem pomaga jej w pewnej sprawie. Zdecydowanie warto obejrzeć tę historię, tyle tam niezwykłych sytuacji, zabawna, romantyczna i rodzinna opowieść o tym jak życie i jego wybory mogą zmienić się w szczęśliwą historię. 

 

♥ Drobna niedogodność – Co stanie się, kiedy białe kłamstwo stanie się prawdziwą katastrofą? W filmie w reżyserii John Burgessa, Aubrey Dollar wciela się w rolę sympatycznej Molly, która właśnie planuje wyjazd na ślub swojej matki. W tym samym czasie jej najlepszy przyjaciel Josh, niezwykły podrywacz, musi zmierzyć się z nieuleczalną chorobą swojego ojca. Wskutek przypadkowego zbiegu okoliczności, przyjaciele przygotowują plan, w którym przyjaciele przed rodziną zagrają parę. Ileż to przez to będzie niosło zabawnych sytuacji. Zdecydowanie fajnie zobaczyć Drobną niedogodność. 

 

♥ Pamiętnik (The Notebook) – to wzruszająca, namiętna, piękna opowieść o miłości na podstawie powieści Nicholasa Sparksa, który jest zdecydowanym mistrzem miłosnych historii. W tym rankingu jest kilka jego zekranizowanych powieści. Tytułowy pamiętnik jest niezwykle istotny, bo właśnie wspomnienia czytane przez staruszka po wielu latach mają przywrócić pamięć pięknej miłości z przed lat. W rolach głównych znów Rachel McAdams (którą bardzo lubię) oraz Ryan Gossling
Miłość młodych ludzi nie jest łatwa, oni z różnych klas społecznych, a przy tym nie przychylna ich spotkaniom rodzina, rozstanie na czas wojny i niezwykła wielka miłość.

W wielu rankingach bardzo polecany film, ja również polecam.

 

Pamiętnik

 

♥ Dla Ciebie wszystko – mały zwiastun  i TU z pewnością przekona do obejrzenia tej propozycji. To propozycja na podstawie książki Nicholasa Sparksa o tym samym tytule. Na pogrzebie przyjaciela dochodzi do spotkania byłych kochanków z dawnych lat. Dawne uczucia i związane z nimi konflikty powracają. Fajne w tym filmie jest to, że teraz już jako dorośli bohaterowie wracają wspomnienia z młodości i daje to fajny odświeżający efekt. 

♥ Listy do Juliicudna ta historia, kto nie zna słynnych zakochanych z Werony Romea i Julii. Czy wiesz, że do dnia dzisiejszego można pisać listy do Julii i tak też stało się w tej opowieści. 

 

♥ Jak w niebie – zapracowana lekarka, niemająca czasu na swoje życie po za pracą ulega wypadkowi, ale … pojawia się w swoim mieszkaniu jako duch. Co ciekawe widzi ją jedynie mężczyzna, który właśnie wynajął jej mieszkania. Perypetie jakie oboje mają w poszukiwaniu jej tożsamości niosą zabawne sytuacje. Ciekawe, że dopiero po takim wydarzeniu jak wypadek bohaterka zdaje sobie sprawę, że nie miała czasu na wiele ważnych rzeczy w swoim życiu – przyjaźnie, miłości czy życie towarzyskie dla niej nie bardzo istniały. A może właśnie po to zdarzył się ten wypadek, by spotkać miłość. 

 

Nie mogło zabraknąć Holiday – chociaż to propozycja świąteczna, to jedna z moich ulubionych. Nawet niezwykle popularny film To właśnie miłość nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak przyjemna historia o świątecznych zamianach miejsc codziennego życia dwóch bohaterek (równie ciekawych i zabawnych Cameron Diaz i Kate Winslet). 

 

Ciekawa jestem jakie z podanych propozycji już znacie, a jakie z przyjemnością zobaczycie.
Dajcie koniecznie znać.
A może to Ty mi polecisz coś fajnego z kategorii film romantyczny.

 

Reklamy

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s