Mapa marzeń – 5 kroków do stworzenia idealnej mapy

Mapa marzeń to inaczej plan na przyszłość, obrazowa umowa między Tobą a wszechświatem. Najczęściej właśnie mapa pozwala na to, aby nasze marzenia, plany i cele wyszły na światło dzienne i zaczęły się realizować (czyt.  żebyś Ty je realizował).
Dzięki wizualizacji i prawu przyciągania zaczynamy po stworzeniu mapy marzeń dostrzegać magii. Dlaczego? Bo dostrzegamy, że nasze zobrazowane marzenia zbliżają się do nas, wszak powiedzieliśmy o marzeniach Wszechświatowi. Ale równie ważne, musimy też uwierzyć, że nasze marzenia faktycznie się spełnią!

 

Mapa Marzeń jak stworzyć ją prawidłowo?

Na początek ważna informacja: nie jest prosto stworzyć mapę ot tak, w kilka chwil. To proces, który trzeba przejść, ważne aby zastanowić się głęboko czego w ogóle potrzebujesz, o czym marzysz, z kim chcesz przejść przez życie i jakie chcesz by ono było. Trzeba mieć na to plan, plan na rok, na życie rodzinne, na karierę zawodową, na przyszłość!
Tworząc ​swoją ​wizję ​przyszłości​ ​bądź​ ​super​ ​precyzyjny​!

 

 

5 KROKÓW DO STWORZENIA IDEALNEJ MAPY MARZEŃ.

1

Dobrze dowiedzieć się na początek co dokładnie z mapą marzeń się wiąże, jak ją prawidłowo stworzyć, od czego zacząć.
Mapa to umieszczone na kartce papieru obrazki, wycinki z gazet z konkretnymi rzeczami, które są umiejscawiane według tzn. Siatki Bagua powiązanej z Feng Shui. Pozwalają one na rozmieszczenie stref życia zgodnie z określonymi zasadami.

Na początek przegotuj: kartkę papieru (bristol), nożyczki, klej i gazety lub też gotowe wydrukowane konkretne rzecz, które możesz dopasować do odpowiedniego z 9 kategorii Twojego życia. Podziel dokładnie bristol na kwadraty o 9 równych częściach. Ważne ab nie wchodzić z żadną z dziedzin na drugą, bo chyba nie chcesz by Twoje życie zawodowe mieszało się z rodziną cz podróżami.

Z mojego doświadczenia wiem, że do tworzenia mapy warto się przygotować, poczytać lub usłyszeć od znawców „instrukcje” jej stworzenia 😉 bo nie zrobi się jej od razu. Ja już ponad rok temu uczestniczyłam w szkoleniu, na którym bardzo wiele wskazówek usłyszałam o tworzeniu mapy, jednak coś zawsze nie pozwalało mi jej zrobić, a to brak czasu, a to coś znowu wypadło, dzieci, rodzina, budowa domu. Ponownie w styczniu tego roku byłam na spotkaniu znów znajomej z pracy Kasi, która przypomniała po co ją się robi i jakie są ważne rzeczy przy jej tworzeniu. Już w lutym w nów byłam gotowa z mapą, ale tylko zdążałam ją prawie zrobić, bo ustawiłam zdjęcia, wcinki z gazet, inspiracje, ale okazało się, że w wielu miejscach jest niezapełniona. Brakowało mi celów w kilku kwestiach i dopiero w marcu w nowiu (od 16 marca) byłam gotowa na 100%.

Moja mapa powstała w dniu moich urodzin 24 marca. Postanowiłam, że to jest ten dzień, w którym chcę spędzić kilka godzin na jej tworzenie. Byłam gotowa ze zdjęciami, inspiracjami i wciętymi obrazami. Mapa ma oddawać dokładnie to o czym marzę, to co dla mnie ważne i ma być zrobiona bardzo dobrze. Mam się w niej nie pomylić, bo okaże się, że od wszechświata dostanę to czego wcale nie potrzebuję. Mapa to uwidocznione moje marzenia, można z niej wiele o osobie wyczytać.

 

Kilka ciekawych informacji można poczytać m.in. TU. Szczególnie jeśli chodzi o rozszyfrowanie poszczególnych kategorii.

 

2

Dokładnie zastanów się czego potrzebujesz, jakie są Twoje plany i marzenia.Wejdź w głąb siebie i mocno przemyśl, co chcesz nowego osiągnąć, co zmienić, a co jest w danym obszarze najważniejsze. Zacznij od siebie, to właśnie środek mapy jest o Tobie, wklej swoje zdjęcie z czasów kiedy najbardziej się sobie podobasz lub też podobnej do Ciebie, kolor włosów też ma znaczenie. „Ta przestrzeń powinna emanować dobrym samopoczuciem i witalnością. Postaraj się znaleźć zdjęcie radosne, które jest ucieleśnieniem twoich marzeń o sobie”

Słowo ma wielką moc, szczególnie pomyślane, powiedziane i zapisane. Cele formułujemy w formie dokonanej w czasie teraźniejszym. To o czym myślisz, o czym marzysz już się zadzieje, to jest to co jest dziś. Spełnione marzenie, zrealizowan cel, zakupiona rzecz.

 

3

BHP tworzenia Map Marzeń. Tak właśnie Kasia, o której wspomniałam przedstawiała informacje jak nie robić mapy. Ważne jest jej dobre tworzenie więc tu należ zastanawiać się, co ukazuje obraz, który chcesz umieścić.

To ważny punkt tworzenia mapy. To dlatego tak niezbędna jest tu precyzja, by nie zrobić sobie niechcący stworzoną mapą nieszczęścia.

NIE UMIESZCZAMY na mapie zdjęć czarno-białych, one najczęściej są zarezerwowane dla zmarłych, zdjęć z których dla nas nie biją dobre fluidy, np. jeśli nie chcesz być dla mężczyzny ciężarem nie umieszczaj zdjęcia jak siedzisz mu na plecach, jeśli kariera zawodowa to czy chcesz ją realizować sama, cz w zgranej grupie. Jeśli umieszczasz drzewo jako symbol pochodzenia rodziny, to najlepiej dąb lub platan, które są długowieczne, drzew też warto więcej umieścić (nie wolno brzozy).

 

4

Jeśli już kilka punktów zrealizujesz, to poświęć kilka godzin na zrobienie jej raz a porządnie. Z pewnością jeden wieczór z przyjemną, ulubioną muzyką pomoże i nastroi ten czas. Fajnie miło go wspominać i miłe wibracje przekazywać ją tworząc. Ten czas spędzisz myśląc o planach, które już za chwilę mają się spełnić, o których wszechświat już wie i są dla niego już teraźniejszością.

Jeśli jesteś już przy tm punkcie to już ogromy sukces, bo przemyślane cele, plany są już połową sukcesu. Już wiesz co jest dla Ciebie ważne i co chcesz zrealizować, to już ogromy krok do spełnienia.

 

5

Teraz już tylko realizuj swoje plany, pomóż wszechświatowi aby wiedział, że to co w myślach słowach i obrazach było REALNE i ZREALIZOWANE.
Powieś ją w miejscu, w którym jest ona widoczna dla Ciebie codziennie, najlepiej w sypialni.

Powiem Tobie w sekrecie, że nie spodziewałam się jak szybko to działa. Niesamowite, ale ja kilka planów mam zrealizowanych. Między innymi to, że do Ciebie teraz piszę po długiej przerwie to też mój sukces.
Zmotywowałam się po przerwie i mam nową energię.
Na mapie mam w miejscu hobby i pasje słowo BLOG i piszę wreszcie, po za tym zapisałam się na fajne blogowe spotkania. Innym przykładem jest fakt, że na mapie mam zdjęcie Kamili Rowińskiej i myślałam o kupieniu jej książki „Kobieta Niezależna”. Wyobraź sobie jakie było moje zdziwienie, że w pracy od znajomych na urodzin dostałam książkę „Kobieta Niezależna”. PS. A nie rozmawiałam o niej z nimi. Przepadek ktoś powie 😉

 

POWODZENIA!

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s