Jesienne dekoracje DIY

Mamy piękną jesienną pogodę, co powoduje, że jeszcze bardziej intensywnie wychodzimy na długie spacery do parków, lasów czy ogrodów. Zdecydowanie warto zawsze poświęcić te kilka kwadransów na aktywność fizyczną, bo to przede wszystkim zdrowe, dotleniające organizm, ale również można coś jeszcze z tych spacerów wynieść, w dosłownym tego słowa znaczeniu i jest to jedno z moich -> ulubionych jesienią rzeczy.
Można wynieść coś co przyda nam się do wykonania prostych, pięknych, jesiennych kompozycji. I nie trzeba być tu od razu florystom by skomponować naprawdę fajne dodatki do domu.

Na początek warto przygotować sobie trochę liści, gałązek, owoców lasu – jarzębiny, głóg czy inne czerwone korale, kasztany, żołędzie albo kilka szyszek. Wszystko to da nam świetną podstawę do stworzenia kompendium jesiennej natury. Zatem zaczynajmy!

jesień

Wystarczy trochę liści, które są właśnie teraz w najpiękniejszych kolorach od żółtych, zielonych po pomarańczowe i czerwone, kilka szyszek, kwiaty z ogrodu, do tego kilka gałązek i można wyczarować doskonałą kompozycję.
Moja dekoracja dla większej trwałości została powiększona o gotowy okrąg z wikliny, który jest świetną podstawą do stworzenia doskonałej jesiennej kompozycji. Do okręgu wystarczy według własnej wyobraźni doklejać (najlepiej klejem z pistoletu na gorąco) zebrane skarby z łąki czy lasu i gotowe!

Przedstawiona dekoracja – wianek jest świetny do wykorzystania na drzwi albo też do powieszenia na ścianie w salonie. Takie dekoracje powinny się znaleźć w każdym domu, bo fantastycznie ocieplą klimat miejsca zamieszkania, z przyjemnością wchodzi się do tak ozdobionego mieszkania czy domu.
I -> jak tu jej nie kochać 😉

20151008_142133

20151008_161927

Dekorować możemy również pięknymi wrzosami, dyniami czy kompozycjami kwiatowymi. Tu zostawiam Was z własnymi inspiracjami na jesienne dni. 

wrzosy

20151018_151037

20151018_160911

Inspiracji można szukać wszędzie od internetu po czasopisma ogrodnicze czy wnętrzarskie. Jeśli tylko lubicie takie fantastyczne dekoracje z pewnością znajdziecie potrzebne materiały by stworzyć własne dekoracje.
Zapraszam na mój -> INSTAGRAM, tam co jakiś czas nowe zdjęcia będące moim zbiorem inspiracji.

20151024_110103

A jakie Wam udało się stworzyć jesienne dekoracje, może zainspirujemy jeszcze kilka osób.
Może stworzymy fotoinspiracje.

20151024_104840

DSC_2791

Optymistyczna Mama

Reklamy

4 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s