Parenting „specjalistyczny” czyli wyróżnij się z tłumu blogujący rodzicu

Blogów z kategorii rodzinnej tzw. parentingów jest niezwykle dużo. Jedne wyróżniają się bardziej drugie mniej, ciekawi jesteście dlaczego tych pierwszych można zdecydowanie częściej obserwować, dlaczego są bardziej rozpoznawalne. Odpowiedź jest bardzo prosta.

Przedstawię kilka blogów bardzo „specjalistycznych „, które zdecydowanie wyróżniają się z tłumu pod wieloma względami – ilością followersów, doborem mądrych tematów, pięknem zdjęć, jakością wpisów, co jest najważniejsze i pasją jaką widać w każdym niemal wpisie. Ludzie właśnie takich kochają, ja także ich kocham!

* NISHKA – jest jedną z najbardziej ulubionych moich blogowych mam, miałam tę przyjemność poznać osobiście fantastyczną, zwariowaną, troszkę zakręconą Natalię i tak samo jest niezwykła jak jej cudny, mądry blog. Porusza na blogu bardzo świadomie tematy niezwykle ważne, często kontrowersyjne, trudne tematy dotyczące szeroko pojętego rodzicielstwa, ale również tematy ważne społecznie. Jest niezwykle lubianą osobą w świecie blogosfery, zapewne jej poczucie humoru, styl i dystans do siebie i … swojego nazwiska 😉 (samica tura) ma tu niezwykłe znaczenie, po za tym jest też prześliczna. No uwielbiam Ciebie Nishka – moja uwielbishka ❤
Ponad 13 300 fanów!

* HAFIJA – uwielbiam ją! To fantastyczna mama propagująca karmienia piersią! Niezwykle mocno skierowana na ważną kwestię macierzyństwa jaką jest karmienie naturalne oraz propagowanie rodzicielstwa bliskości. Założycielka magazynu Kwartalnik Laktacyjny, prelegentka licznych spotkań, bardzo zdecydowania, mądra, charyzmatyczna osobowość. Nic więc dziwnego, że to właśnie ona zdobyła tytuł Bloga Roku 2014. Bardzo jej Gratuluję! Miałam również to szczęście poznać ją osobiście, na zorganizowanym przez nią spotkaniu już 2 lata temu, ale onieśmielona jej poznaniem na spotkaniu blogowym nie miałam sposobności dłużej porozmawiać. Myślę, że wszystko przed nami.
Bardzo polecam ten blog, szczególnie kobietom, które chcą dowiedzieć się na szeroki temat ważności karmienia, tam znajdziecie wszelkie informacji i taką bezpieczną przystań laktacyjną.
Ponad 16 200 fanów!

_MG_8531agnieszka-wanatfot. Aguincredible.com

* MAKÓWECZKI – kreatywna mama, która fantastycznie przemyca nam modowe trendy, to dzięki niej poznałam wiele świetnych firm. Lubię ten bloga za normalność, za lekkość i wyluzowanie. Podoba mi się to, że blog stał się wyzwaniem do bycia mamą 24/7, bo to jak pisała była alternatywa dla powrotu do pracy. Zdecydowanie to doskonały pomysł na „pracę”, pasja w fotografowaniu dzieci Marleny jest cudna. Uwielbiam ten blog, pamiętam początki kiedy zaczęłam czytać, utkwił mi w pamięci tekst dotyczący narodzin Lenki i to jak intuicyjnie zdążyła z porodem. Pamiętam też czerwone maki na blogu. Wiele spraw tu wzbudza emocje! Poruszane są tu również bardzo ważne tematy wychowania, zdrowia i właśnie emocji, blog skupiający wokół siebie ogromną rzeszę fanów, zdecydowanie Marlena potrafi przyciągnąć wartościową treścią. Uwielbiam i odwiedzam regularnie.
Ponad 27 500 fanów!

* SZAFECZKA – fantastyczny blog, na którym wiele wiele się dzieje, w głównej mierze modowo, ale doskonałą wartością tego bloga jest mądrość rodziców Nikoli – Karolina i Adrian – pokazują jak ważne są te wspólne chwile, na ich zdjęciach widać miłość wzajemną rodzice-dziecko-rodzice. Początkowo zawsze myśląc o modzie dziecięcej myślałam Szafeczka, ale tak wiele fantastycznych, mądrych tematów jest tam poruszanych, że zdecydowanie nie tylko moda w trawie tam piszczy. Oglądam i czytam z ogromną przyjemnością. Cieszę się, że udało mi się poznać z Karoliną, chociaż tylko chwilowo. Ale Kraków blisko, moje ulubione miasto, więc może jeszcze się spotkamy.
Ponad 43 500 fanów!

* LADY GUGU – mocna stroną bloga jest wiedza na temat zdrowego odżywiania, jeśli ktoś zapytał by mnie kto wśród blogów rodzinnych wyróżnia się w tej kwestii zdecydowanie Kinga wiedzie prym. Po za tym zdjęcia fan-ta-stycz-ne i moda, uwielbiam za to również tego bloga. Moda nie tylko dla dzieci, ale również dla mamy, wiele ciekawych rzeczy tu poznałam, bo to mama, która ma naprawdę fajny styl – i elegancki i luźny, w każdym ma jakiś smaczek. A Lenka jest tu doskonałą modelką, uwielbiam tą małą, słodką blondyneczkę. Na blogu jest również wiele o świetnych miejscach do spędzania wolnego czasu, troszkę o wnętrzach i jak już wspomniałam dużo o odżywianiu i kuchni, a Kinga wnętrze kuchni ma prześliczne. No i jak tu nie lubić tak wybornego miejsca w sieci.
Ponad 49 000 fanów!

_MG_8348agnieszka-wanatZdjęcie ze SPOTKANIA wykonała Agnieszka – fot. Aguincredible.com

* BLOG OJCIEC – już samo to, że jest nielicznym wśród blogów Tatą wyróżnia go tu bardzo, ale nie tylko to jest siła tego bloga. Kamil bowiem porusza bardzo ważne tematy, ma swoje zdanie na każdy temat i niezwykle imponuje swoim fantastycznym podejściem do rodzicielstwa. Młody, mądry ojciec trójki dzieci.
Fantastyczne teksty są największą wartością bloga, który ma dopiero 2 lata, wszystko jest tu dopracowane. Każdy tekst porusza na tyle waży temat, że każdy przez to jest wyjątkowy. Wcale się nie dziwię, jak słyszę, że ktoś mówi „ostatnio pisał o tym Blog Ojciec”, bo Kamil w świecie blogowym jest bardzo mocno znany i polecany. Bardzo się cieszę, że mogłam poznać na jednym ze spotkań Blosilesii, po którym uprzejmie pomógł z powrotem do domu, bo ja na Śląsku jeżdżę tylko do Tychów. Bardzo wartościowy, najbardziej emocjonujący blog parentingowy!
Ponad 21 000 fanów!

* MAMY GADŻETY – my rodzice kochamy nowości, gadżety! A jeśli chcemy coś więcej o nich wiedzieć albo w ogóle je odkryć w gąszczu nowości na rynku to Marysia zdecydowanie w tym może nam pomóc. Wielbicielka niezwykłych przedmiotów wspomagających rodzicielstwo, o wielu rzeczach właśnie z tego bloga się dowiedziałam że istnieją i jak mogą pomóc w wielu sferach. Razem z mężem tworzą również bardzo ciekawego tematycznie bloga Mike&Mary. Niezwykle przedsiębiorczy rodzice trójki dzieciaczków.
Dokładnie 11 760 fanów!

* LADY OF THE HAUSE – perfekcyjna mama z klasą, na blogu tym można spotkać kobietę-mamę, która wszystko ogarnia z niezwykłym szykiem i elegancją. Uwielbiam wnętrza jej domu, które są przepiękne, Gosia ma niezwykle wyczucie stylu, jest kreatywna, perfekcyjna pani domu  ale jest też mamą, która tworzy z dziećmi ciekawe prace DIY i potrafi fantastycznie przygotować wspólny czas – w kuchni, w ogrodzie, plastyczny, sportowy i każdy jest dokonały.
Prawie 9 500 fanów!

* PAMIĘTNIK MAMY – to co wyróżnia i daje specjalistyczny charakter tego bloga to kwestia ochrony prawa w pracy dla kobiet w ciąży. Blog Ani wyróżnia się właśnie możliwością informacyjną w sprawie prawa, odpowiada na wiele pytań, ale również porusza inne ciekawe tematy – m.in. wychowania czy odżywiania.
Ponad 29 000 fanów!

* OCZEKUJĄC – dwoje ludzi, którzy z tą piękną trzecią idą jak burza przez życie, czerpiąc z niego całymi garściami. Marysia i Jakub oraz cudna Gabrysia to rodzinka, która wyróżnia się tym, że zawsze są wszędzie razem, są  czasem jak huragan, który potrafi dotrzeć w każde miejsce, potrafią wzbudzać kontrowersje, przez co z emocjami wchodzi się na bloga myśląc co tym razem się u nich dzieje. Fantastycznie się uzupełniają i piszę z wielką pasją, dlatego mają swoje grono stałych czytelników. Już Kominek kilka lat temu wyczuł i powiedział na swoim autorskim spotkaniu na temat sztuki blogowania o nich, że będą na szczycie i będzie o nich głośno, a Gabi maleńka w wózeczku będzie gwiazdą. To oni po raz pierwszy z blogów parentingowych pojawili się w jego głośnym zestawieniu top blogerów. Miał nosa, bo ta rodzinka jest do blogowania lifestylowego stworzona.

——————————————-

Reasumując – co łączy te najpopularniejsze, najbardziej emocjonujące blogi rodzinne – PASJA do tworzenia treści mądrych, wyróżniających się, JAKOŚĆ pod każdym względem, WARTOŚCIOWE treści, PIĘKNO – to blogi, które są po prostu dopracowane w każdym szczególe – zdjęcia, czcionki, wygląd, REGULARNOŚĆ wpisów oraz EMOCJE!
Sukces widać mają wpisany w prowadzenie bloga.
Bardzo im tego gratuluję i polecam zaglądać, bo warto!
Bardzo się cieszę, że z całej 10-tki blogów poznałam osobiście aż 8! – jedynie Marleny i Gosi nie udało mi się jeszcze spotkać, ale kto wie co się jeszcze wydarzy 😉

.

Czy TY również uważasz te blogi za wyjątkowe?
Czy może polecisz kogoś kto równie mocne wzbudza emocje i który przyciąga?

Wpis zainspirowany został poprzez rozmyślenia na temat doskonałego bloga, szczególnie jeśli o parenting chodzi. Rozpoczęłam pisać już pod koniec sierpnia, czasem z moim maleństwem jednak nie kończę wtedy kiedy bym chciała, szczególnie te luźniejsze tematy.

Optymistyczna Mama

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Parenting „specjalistyczny” czyli wyróżnij się z tłumu blogujący rodzicu

  1. Zainteresował mnie tytuł, ale sam wpis nieco rozczarował. Wymienione blogi istnieją od lat i mają rzesze fanów, na co sama zwracasz uwagę. Chętnie przeczytałabym takie zestawienie blogów mniej znanych, które mają dobre teksty, poruszają ciekawe tematy, ładne zdjęcia. Może wybierzesz się na poszukiwanie „czarnych pereł” ? 🙂

  2. To prawda, blogów parentingowych jest mnóstwo, lecz żeby znaleźć coś w nich ujmującego, to już niestety graniczy z cudem..Jednak blogerzy wymienieni we wpisie są znani i sławni. Może warto szukać w blogach bardziej niszowych? Pozdrawiam 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s