Opowiedź historię swojego misia

W dniu, w którym najważniejsze są MISIE chciałabym zaproponować małą zabawę w opowiadanie historii o najukochańszych misiach.
Chyba każdy miał jako dziecko jakiegoś pluszaka, którego kochał nad życie, który pomagał mu usnąć i nawet chodził do przedszkola. Wiem, że pamiętasz jeszcze tę historię. Najczęściej opowiadasz ją właśnie swojemu dziecku. Najfajniejsze, że nasze dzieci też mają już swoje historię.

Jako mała dziewczynka uwielbiałam pluszaki, w dalszym ciągu je lubię, przechodząc w sklepie pełnym misiów nie potrafię się oprzeć ich urokowi i spojrzeniu. Ale nie tylko te mięciutkie mnie zachwycały – Koralgol, Puchatek, Uszatek to moi cudni przyjaciele z dzieciństwa. Uwielbiałam te bajeczki.
A jednego misia to nawet na studia zabrałam, jak miło i przyjemnie było spędzać z nim czas, wszystkiego wysłuchał i nigdy nie narzekał.

Teraz to historia mojego syna urzeka mnie każdego dnia. Najpierw był miś malutki, brązowy, którego Wiktorek zawsze miał ze sobą, z którym podróżował i którego mocno przytulał. Następny to miś przyjaciel – z którym jest do dziś. Chodzi do przedszkola, wyjeżdża na wycieczki, jest w najważniejszych momentach. Był na urodzinach pomagając zdmuchiwać świeczki, ostatnio nawet w szpitalu (syncio powiedział Mamusia napisz do Tatusia smsa, żeby przywiózł misia przyjaciela) i tylko raz został na chwilę zapomniany i został u cioci i Tosi w Mińsku, ale szybciutko został przesłany kurierem do domu. Taki to miś przyjaciel podróżnik. Najlepszy, czasem brudny już latem, kiedy wchodzi w każde błotko razem z moim małym smykiem. Jak tu nie kochać misia przyjaciela.

miłość do misia

Czytając wpis z 2012 roku uświadamiam sobie, że w kwestii misia u Wiktorka nic się nie zmieniło. Przyjaciel miś jest z nami już jakieś 3 lata niezmiennie najważniejszy. Dlatego w DNIU PLUSZOWEGO MISIA zdecydowanie chcemy i musimy o nim wspomnieć. Jutro będzie miał swój kolejny dzień w przedszkolu, ale wyjątkowo inny niż zawsze, bo jutro pozna inne misie kolegów i koleżanek Wiktorka, wszak misie w dniu jutrzejszym w przedszkolu będą bardzo ważnymi przyjacielami. Bardzo ciekawe dla Wiktorka jakiego misia przyprowadzi jego przedszkolny przyjaciel Bartosz. A ja będę chłonąć historię mojego syna po zakończeniu dnia przedszkolnego.

 misie

Biały ukochany Miś Przyjaciel w uściskach Wiktorka.

DSC_7731

IMAG0664

DSC_2869

Powiedzcie jakie Wy i Wasze dzieci macie misiowe historię.
Wyślijcie zdjęcie na optymistycznamama@gmail.com – utwórzmy misiowe foto-historie.

Na zgłoszenia czekam do 30 listopada.
Zróbmy prezent misiom naszych dzieci!
Na najlepsze czeka gwiazdkowa nagroda niespodzianka.

podpis Optymistyczna

Reklamy