A gdyby jutra nie było

W pewnym momencie życia człowiek uświadamia sobie, że chce od życia więcej. Najlepiej jeśli dzieje się tak kiedy jest jeszcze młody, bo może dzięki temu „rozciągnąć” swoje życie, aby mogło być bardziej wartościowe, może je wykorzystać do spełniania swoich marzeń, podróżowania i życia w zgodzie z własnymi pragnieniami. Co nie zmienia faktu, że jeśli jest już dojrzałym człowiekiem po 60-ce to już nie ma możliwość na zmiany, ależ oczywiście, że ma. Doświadczony człowiek może tak samo wiele zmienić, jak młody przed którym drzwi częściej się otwierają. Jednak nie ma znaczenia w jakim wieku jesteśmy, jeśli chodzi o nasze emocje, spędzony czas z najbliższymi, wartości jakie przekazujemy i jak wiele czasu potrafimy poświęcać drugiemu człowiekowi, być tak zupełnie dla niego, rozmawiać, wspominać i żyć. 

 

Bo jeśli jutra już nigdy nie będzie.

Czy chwila, w której właśnie jesteś to najlepszy moment Twojego życia, czy wykorzystujesz życie najlepiej jak jest to możliwe? Czy spędzasz ze swoją rodziną wystarczającą ilość czasu, rozmawiacie, śmiejecie się, spacerujecie, poznajecie siebie? Czy największą część dnia jednak spędzasz w pracy, na wyjazdach, delegacjach, z daleka od bliskich? Czy jednak pieniądze są tu najważniejsze, a jeśli nawet tak o nich nie myślisz to wiesz, że pieniądze mają jednak wpływ na wszystko co jest ważne. Dlatego też poświęcamy wiele czasu by je zdobywać, czasem zapominając o tym co jest szczególnie ważne – czas z najbliższymi. Tego nikt nam nigdy nie zwróci – czasu, wspólnych radości i zabawy, spacerów, rozmów.

Szczególnie dla dzieci jest to niezwykły czas, bo to one potrzebują od nas tak wiele zainteresowania. Ten czas, który poświęcimy im teraz nie wróci, a będzie najpiękniejszy dla nas i dla nich. Za dwadzieścia lat z pewnością dzieci nie będą go miały tyle dla nas co teraz. Ten czas jest dla nas niezwykle cenny

Nie zapominajmy jednak o swoich partnerach życiowych, poświęcajmy im czas na rozmowy, dbajmy o wspólne chwile, wspominajmy, spacerujmy. Ogromnie ważne, aby spędzać chwile tylko we dwoje, bo w ferworze codzienności, pracy i dzieci, które absorbują wspólnie czas, mamy dla siebie tych momentów zdecydowanie za mało. A wtedy to już tylko dobra droga do rutyny, która niestety potrafi też związek niszczyć. (Oglądaliśmy wczoraj wspólnie film 7:39 i to dało się tam zauważyć). Dbajmy o siebie wzajemnie. Wspólne wyjazdy, kwiaty, przepyszny obiad czy kolacja we dwoje – zmieńmy coś, to uatrakcyjni związek, który ślubowaliśmy sobie na dobre i złe. 

DSC_2086

DSC_1981

Teraźniejszość!

Przeszłość jest historią, przyszłość tajemnicą, a teraźniejszość darem! Pamiętaj, że czas spędzony z Twoimi bliskimi jest wart więcej niż wszystkie bogactwa tego świata. Zawsze miej czas na rozmowę, szanuj, słuchaj, dbaj!

Niech każdy z nas zastanowi się, co w życiu jest dla niego naprawdę ważne.
Przeczytaj –> Mężczyzna otworzył szafę swojej żony. To, co w niej znalazł, było dla niego ciosem prosto w serce.

 

Zdecydowanie o te chwile warto dbać i je pielęgnować.

podpis

Reklamy