Warsztat matematyczny

Kolejnym tematem warsztatu z cyklu Dziecko na warsztat zainicjowanym przez Sabinę z bloga Projekt Londyn jest matematyka, królowa nauk.

matematyka

Dzieci lubią matematykę, poznają ją tak zwyczajnie – od liczenia się zwykle zaczyna.
To jest niesamowite, że właśnie dzieci od najmłodszych lat w tym kierunku mają zdolności: uwielbiają liczyć, fascynują się wielkimi liczbami, kochają zagadki logiczne. Ta naturalna chęć zrozumienia świata matematyki występuje u każdego malucha. Chodzi o to, by ją podtrzymać i pomóc rozwijać dalej.
Jak to zrobić by dziecku matematyka w późniejszych latach kojarzyła się tylko z przyjemnymi zajęciami. To bardzo ważne by tej naturalnej chęci zabawy z liczbami w dziecku nie zatracić.

 

Trzy, dwa, jeden…!

 

133930_4c_F_01

 

Matematyka jest obecna w życiu każdego dziecka od najmłodszych lat, możemy ją odszukać w takich czynnościach jak – liczenie, klasyfikowanie przedmiotów, mierzenie, porównywanie (kto jest większy, mniejszy, a może równy), doświadczenia z kolorami, rymowanki-wyliczanki.
liczenie
Już nawet trzylatek zainteresuje się zagadkami matematycznymi, sama widzę po moim synu Wiktorku, który potrafi już świetnie liczyć do 10, co ja mówię chyba 50 (jak on to sam mówi), zna wiele cyferek i liczb. Na zegarku edukacyjnym wskazujemy godzinę, o którą pyta nas pani. Dziecko w naturalny sposób poznaje świat matematyki.

slide-1-638

A już za miesiąc – warsztat historyczny. Zdecydowanie historia nie była moją mocną stroną, ale za to Wiktorek zdecydowanie zna się na rycerzach, mieczach i smokach, o które w historycznych czasach nie było trudno. Wreszcie jest wiosennie, już nie chorujemy, więc i wycieczki w ciekawe historyczne miejsca też zawitamy. Bardzo lubimy podróżować i poznawać nowe interesujące miejsca.

Zapraszam Was na inne blogi, które zmagały się z marcowym matematycznym warsztatem.

 

 

podpis4

Reklamy

3 myśli na temat “Warsztat matematyczny

  1. dla mnie matematyka kojarzy się strasznie przez pewną nauczycielkę w szkole, ale mam nadzieję, że mój B. będzie wspominał jako zabawę właśnie 🙂 w koncu to królowa nauk…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s