Logiczne myślenie dziecka

Przedstawiam kolejną osłonę projektu Dziecko na warsztat, tym razem skupiamy się na logicznym myśleniu.
Skoro o myśleniu i logice mowa to będziemy się fantastycznie bawić, aby tym bardziej rozbudzić naszą inteligencje, pamięć oraz zwiększyć zdolność koncentracji uwagi.

Logiczne myślenie, inaczej rozumowanie, to niezwykle ważna umiejętność, zapewniająca sprawne funkcjonowanie i prawidłowy rozwój nie tylko jednostki, ale całej naszej cywilizacji. Dzięki logicznemu myśleniu podejmujemy decyzje, wybieramy, odróżniamy oraz wyciągamy wnioski.

logiczne-myslenieUmiejętność logicznego myślenia to można powiedzieć również zdolność wyciągania trafnych wniosków z posiadanych danych. Każdego dnia używamy tego procesu (no może nie każdy!), nasze dzieci również uczą się analitycznego myślenia obserwując, doświadczając wszystkiego co się dzieje w ciągu całego życia.

Dzięki umiejętności wykorzystania logicznego myślenia rozwiązujemy problemy oraz podejmujemy decyzje.

Warto jednak czasem to nasze logiczne myślenie troszkę poćwiczyć, np. poprzez różnego rodzaju gry, zabawy i łamigłówki.

IMAG0924

IMAG0921

IMAG0926
Logika dzieci

Świetną metodą na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia jest odpowiednia zabawa. A kto jak kto, ale dzieci uwielbiają różnego rodzaju zabawy, warto wybierać jednak takie które polegają na analizie danych i w których musimy samodzielnie dokonywać wyborów.
My z Wiktorkiem wybraliśmy m.in. grę Co do czego, tato? Zadaniem było dopasować do jednego obrazka kilka innych tematycznie związanych. Mamy też Mapownik – blok do kreatywnych zadań rysunkowych, w którym rysujemy, wymyślamy i kolorujemy.

klocki

Bazgroszyt-Logiczne-myslenie-od-6-lat-6395-2

bazgroszyt.pl-logiczne-myslnie-pakiet-gratis
Za jakiś czas warto też sięgnąć po szachy, które potrafią kształtować sposób myślenia i charakter od najmłodszych lat. „Zrealizowanie zwycięskiej strategii szachowej wymaga zarówno odważnych działań ofensywnych, jak i przemyślanej linii obrony własnego króla. Podobnie jest w życiu.”

Czy wiecie, że inteligencja logiczno-matematyczna u człowieka zaczyna rozwijać się, zanim jeszcze zacznie on chodzić? Już małe dziecko biorąc do rączek różne przedmioty, ocenia i poznaje do czego są one stworzone, a tym samym poznaje związki między przyczyną a skutkiem. W późniejszym czasie uczy się liczyć oraz wykonywać działania matematyczne, takie jak dodawanie i odejmowanie. A to już doskonały początek do warsztatów matematycznych, na które z największą przyjemnością zapraszamy już za miesiąc, w moje urodziny, a to jest moja ulubiona dziedzina (jak na umysł ścisły przystało).

24/03 – WARSZTAT MATEMATYCZNY
28/04 – WARSZTAT HISTORYCZNY
26/05 – WARSZTAT SZTUK PLASTYCZNYCH
oraz 23/06 – WARSZTAT WARSZTATÓW – czyli niespodzianka w naszym.

plakat+patron3

Zapraszam do zapoznania się z innymi warsztatami uczestniczących blogów.

podpis4 - Kopia

Reklamy

5 myśli na temat “Logiczne myślenie dziecka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s