Dziecko dla odważnych?

A więc będziecie mieli dziecko. Gratulacje. A może to przyjaciołom urodzi się dzidziuś? To wspaniale. Myślicie sobie, że jest pięknie. I macie rację. Myślicie sobie, że wasze życie się zmieni – macie rację. Marzycie o życiu jak z obrazka w piśmie ilustrowanym: wy zrelaksowani, a uśmiechnięty maluszek rozkosznie gaworzy – no cóż, to nie do końca prawda. Sądzicie, że wasze życie się nie zmieni? Nic bardziej błędnego. Wasze małżeństwo przewróci się do góry nogami, zaczną się kłopoty w pracy i będziecie zmęczeni tak jak nigdy, i być może jedno z was zwariuje. Myślicie sobie, że to przesada? Ha, żeby to była choć połowa prawdy.”

Talko_Dzieckodlaodwaznych

Jak zmienia się życie kiedy stajesz się rodzicem nawet sobie nie możesz wyobrazić. Nie przeczytasz tego w żadnym zwyczajnym poradniku. Jedynie inny rodzic może Tobie o tym powiedzieć dosłownie. Ale czy można o tym przeczytać?
Zdecydowanie można. W książce „Dziecko dla odważnych” Leszka K. Talko dowiesz się co też może Ciebie zaskoczyć młody rodzicu, ale to nie będzie historia niczym z sielankowej baśni, gdzie dzieci są poukładane, grzeczne i w ogóle nie wyprowadzają z równowagi. To zdecydowanie prawdziwa, czasem niczym z filmu grozy opowieść o tym jak to fantastycznie być rodzicem. Oczywiście o odwadze też będzie, bo dzieci są tylko dla odważnych!
Bez dziecka życie jest zupełnie inne, dzięki tym maluszkom czasem chce się wrzeszczeć na cały głos, jest się zmęczonym jak tylko to możliwe, ale dzięki dzieciom jesteśmy bardziej uśmiechnięci, robimy głupie rzeczy i dzięki nim odkrywamy co o czym zapomnieliśmy, albo już nam nie wypada.

Po przeczytaniu książki, która jest poniekąd humorystycznym anty-poradnikiem dla wszystkich rodziców można się przekonać jak naprawdę wygląda życie z małym człowiekiem, który zjawia się po 9-ciu miesiącach, kiedy jest jeszcze tak sielankowo. „Dziecko dla odważnych” to opowieść o małżeństwie Talko oraz ich dwójce dzieci chłopcu zwanym Pitu oraz dziewczynce zwanej Kudłatą. Książka pisana przez tatę Talko pokazuje jak oczami mężczyzny wygląda życie z nowym człowiekiem – małym, psotnym, niemożliwym. Jednak nie bierzcie wszystkiego tak na poważnie, bo wcale tak źle, jak pisze humorystycznie Talko, nie jest z maluszkiem. Ja ten początkowy czas zupełnie inaczej wspominam, ale jestem mamą, karmiłam piersią i przygotowywanie mleczka nie stanowiło problemu, dlatego tak mało mi płakał mój kochany Wiktorek. Rada Optymistycznej Mamy – dziewczyny piersią karmcie dzieci, to zdecydowanie dla każdej ze stron najlepsze!
Po za tym Tata Talko myślę, że uwielbia ten niesielankowy czas z dziećmi inaczej nie chciałby mieć całej tej historii spisanej dla nich na przyszłe czasy. Oj będą Pitu z Kudłatą zachwyceni jak to fajnie z tymi rodzicami było i jak wiele inspirujacych chwil z nimi przeżyli. Bo dzięki bogu jednak przeżyli :)!

 

czeski filmWydawnictwu Znak, dziękuję za przesłaną książkę.

 

Niesamowite jest to ile daje radości, śmiechu i wzruszenia mały człowiek. To dzięki naszym maluszkom powstają książki, piszemy blogi. Dzieci są dla nas rodziców niezwykłą inspiracją.

Nasze dzieci są nietypowe, rzekł Tata Talko.
A jakie są Twoje, czy również Ciebie rodzicu potrafią zainspirować?

PS. Czy Ty również rodzicu jesteś odważny? Jeśli jesteś to polecam przeczytać „Dziecko dla odważnych”, utwierdzisz się w przekonaniu że jesteś!

podpis4

Reklamy