Czas na atak 2014!

Wraz z Nowym Rokiem kolejne postanowienia, nowe aspiracje, pomysły, motywacje, ale co najważniejsze to wyznaczenie celu, do którego będzie się dążyć. Zatem zaczynam realizować swój nowy przedsiębiorczy cel. Tak więc czas na atak kochane Mamy – bo kobieta-mama to przedsiębiorcza osoba, która może osiągnąć wszystko co tylko zapragnie. Przedsiębiorczość wszak jest kobietą.

SMB0403

Od kilku lat międzynarodowe badania pokazują, że Polki to najbardziej przedsiębiorcze kobiety w Europie. Już ponad milion kobiet pracuje w Polsce na własny rachunek będąc właścicielami jednoosobowych, a także małych przedsiębiorstw.
Ale jak się okazuje o własnych biznesach marzy zdecydowanie większa liczba kobiety.
Czy jesteś wśród nich również TY?

otwarta księga
Przedsiębiorczość bierze swój początek w edukacji. Niezbędne jest kształtowanie postaw młodych ludzi już od najmłodszych lat, w przedszkolu, szkole, tak by skupiać się na szukaniu rozwiązań, podejmowaniu inicjatyw, kreowaniu przedsięwzięć, otwieraniu na nowe możliwości. To niezwykle ważne w dorosłym życiu, aby przyszłe pokolenia Polek miały jeszcze większe szanse na własne firmy, na niezależność, na spełniania marzeń i bycie spełnioną – mamą, żoną i kobietą.

„Przedsiębiorczość (…) to sposób postępowania polegający na twórczym, nowatorskim podejmowaniu i rozwiązywaniu pojawiających się problemów, dostrzeganiu i umiejętnym wykorzystywaniu nadarzających się okazji oraz elastycznym przystosowywaniu się do zmiennych warunków otoczenia.”Teresa Kupczyk, Kobiety w zarządzaniu i czynniki ich sukcesów

Biorąc pod uwagę różne czynniki, oraz to, że kobiety w Polsce są doskonale wykształcone, warto w nie inwestować!

Warto dodać, że w Polsce aż 47% zdolnych do pracy kobiet jest aktywnych zawodowo z czego 35% prowadzi własną firmę. Pod tym względem jesteśmy jako kraj na 6 miejscu wśród krajów członkowskich UE (badania PARP).

Co trzecim pracodawcą w Polsce jest kobieta, 38, 5 proc. nowych przedsiębiorstw zakładanych jest przez panie. Jesteśmy w czołówce Unii Europejskiej. W 2009 roku polskich, kobiecych firm było 34,4 proc., więcej w Portugalii (40,35 proc.), Austrii (35,2 proc.) na Łotwie (36,5 proc.) i na Litwie (37,5 proc.).
Przedsiebiorcze-kobiety-w-Polsce-88990-640x640

Od dłuższego czasu zabieram się o rozpoczęcie propagowania przedsiębiorczości wśród nas Mam. 
Jakiś czas temu rozpoczęłam już cykl Let’s Talk, czyli wywiady z przedsiębiorczymi Mamami, by inspirować inne kobiety do tego, by każda z nas odnalazła w sobie siłę do realizowania siebie, a tym samym spełniania swoich marzeń. A przedsiębiorczych Mam jest wokół każdej z nas tak wiele.

Zapraszam do wpisywania w komentarzach jaką znasz przedsiębiorczą Mamę, która osiągnęła sukces. Coś czuję, że jesteś nią właśnie Ty!

Jesteśmy tak fantastycznymi kobietami, które z taką ilością pomysłów mogą naprawdę wiele zawojować na rynku pracy, mamy wszak co zaproponować światu. Po za tym mamy odwagę i siłę by działać. Potrzebna jest nam również możliwość spotykania się, bo siłę także od siebie czerpiemy, zauważyłam to podczas wielu ostatnich podsumowanych spotkań. Kto nas kobiet bardziej nie zrozumie niż inna kobieta!

Oto kilka przedsiębiorczych Mam!
A nie mówiłam, że i siebie tu znajdziesz.

_MG_8529agnieszka-wanat

SMB0471

DSC_5221

_MG_5054634697524706300000

*

Już niedługo My kobiety przedsiębiorcze będziemy miały kolejną szansę by się spotkać.
Szykuję coś specjalnego!

podpis

Reklamy