Urlop rodzicielski – Czat z rządowym ekspertem – już dziś!

tematy
Ile urlopu rodzicielskiego przysługuje mamie i tacie? Jak dostać dofinansowanie  na pierwsze mieszkanie? Czym jest instytucja dziennego opiekuna? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć na nowej rządowej stronie www.rodzina.gov.pl
Strona powstała przy współpracy: Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Pracy, Ministerstwa Edukacji, Ministerstwa Transportu oraz Kancelarii Premiera – czyli instytucji zaangażowanych w realizację prorodzinnych projektów rządu. Jest to tzw. wersja beta, która będzie systematycznie ulepszana i uzupełniana.

W serwisie znajdziecie informacje o tym jak państwo pomaga rodzinom na różnych etapach życia:
•    przy kupnie pierwszego mieszkania,
•    przy opiece nad ciężarnymi mamami,
•    przy narodzinach dziecka,
•    przy opiece  nad dzieckiem
•    przy pierwszych krokach dziecka w edukacji.

Dzięki stronie www.rodzina.gov.pl wszystko co ważne z punktu widzenia polskich rodzin znalazło się w jednym miejscu.

Na stronie znajdują się informacje m.in. o żłobkach, przedszkolach, planowanym na 2014 rok programie „Mieszkanie dla Młodych”, dofinansowaniu in vitro, urlopie rodzicielskim, ale także o znieczuleniu porodu, adopcji, funduszu alimentacyjnym czy świadczeniach rodzinnych.

Ponadto został opracowany projekt o nazwie „Narada rodzinna”, który ma na celu stworzyć otwarty dialog i pomoc społeczeństwu w zrozumieniu nowych prorodzinnych projektów rządu. Narzędziem, który ma pomóc w realizacji  tego projektu to czat z rządowym ekspertem na Facebooku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat urlopu rodzicielskiego wejdź na profil PamietnikMamy-Blog na facebooku w dniu 19 września (czwartek) i zadaj nurtujące Cię pytanie ekspertowi z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wpisując je w wątku o czacie.

Czat potrwa w godzinach 12:00-13:00

narada_rodzinna_infografika_urlopy_rodzicielskie

Link do FanPage-a gdzie odbędzie CZAT z Ekspertem     >>  wejdź tu <<

Zapraszam !!! Udostępnij informację o czacie Twoim znajomym.

Wpis ze strony Pamiętnik Mamy, którego autorką jest Ania absolwentka UJ na wydziale Prawa i Administracji, specjalizująca się w prawie pracy (ochrona kobiet w ciąży).

Źródło: http://www.mpips.gov.pl

Reklamy