13 Piątek

Dzień jak każdy inny, ale jednak … inny. To przecież PIĄTEK 13 – ponoć pechowy.
Jeśli chcemy, żeby taki był – to będzie.

„Trzynastego wiosna twoje ma imię.
Trzynastego twoje myśli są przy mnie.
Trzynastego nie widzę twych wad
Trzynastego piękniejszy jest świat
Trzynastego.”

13 piątek

Piątek trzynastego jest uznawany za dzień pe-cho-wy w wielu krajach Europy. W niektórych państwach trzynasty łączy się z innym dniem tygodnia i tak w Grecji, Rumunii i Hiszpanii jest to wtorek, we Włoszech natomiast pechowy jest ponoć piątek siedemnastego.
Strach przed piątkiem trzynastego jest nazywany paraskewidekatriafobią.

piatek-13

Data piątek 13 może w ciągu jednego roku przypaść co najmniej 1 raz i maksymalnie 3 razy. Nie jest możliwe, aby w ciągu całego roku ani jeden piątek nie wypadł trzynastego dnia miesiąca.

Zastanawialiście się dlaczego jakiś dzień miałby być pechowy?
Ja jakoś w to nie wierzę, jak bowiem jakiś dzień może przynosić pecha – to nie możliwe, to jedynie kwestia sugestii i wiary w pechowy dzień. Mój nie był pechowy, bo nie myślę o nim w taki sposób.
Ciekawe jak jest u Was?

*

Skoro jesteśmy przy liczbach, to dodam kilka innych dla mnie interesujących:

1 – tylko jeden dzień dzieli nas od weselnych szaleństw, liczymy, że uda nam się wybawić. W tym miesiącu przed nami jeszcze jedno wesele – wrzesień jest obfity w tego typu wydarzenia.

8 – za osiem dni kolejne wydarzenie blogowe – BAM dla wszystkich blogujących, spotkam wreszcie fantastyczna Edytę, z która przeprowadziłam niedawno inspirujący wywiad, rozpoczynający mój cykl rozmów Let’s Talk.
BAM

10 – tyle dni Wiktorek był już w przedszkolu, nasz 3-letni synuś został przedszkolakiem i jest jedynym dzieckiem, które chodziło już do żłobka. Wiktorek w przedszkolu będzie się uczył też angielskiego, grupa się już tworzy.

przedszkolak

15 – kolejny BAM, tym razem dla blogujących Mam – już za 15 dni. Sama już się doczekać nie mogę, będzie inspirująco i twórczo, a nasze dzieci mogą się również poznać.

65 – Blog Forum Gdańsk – kolejne blogowe wydarzenie. Być czy nie być? Oczywiście – być!

102 – wiecie, że już niedługo zima – tyle dni tylko zostało, trzeba już powolutku przygotowywać ciepłe ubrania, kombinezony i kozaki. Będzie białe szaleństwo na śniegu. A jak zima to też Święta Bożego Narodzenia, Mikołaj i prezenty – bardzo przyjemny, rodzinny czas.
Ale zanim zima, to przed nami jeszcze jesienne zabawy wśród liści oraz przepyszne dyniowe zupy i inne smakołyki.

jesienny-wiktorek
102

270 – Tyle musimy poczekać do urodzin Wiktorka, zodiakalnego Raczka. Może tym razem zamiast Garden Kids Party będzie piracka zabawa. Coś znowu wymyślimy.

Widzicie jak to jest z osobą, która lubi matematykę i liczby, mogłabym tak wyliczać gdzie i kiedy jeszcze długo.
A czy Wy macie jakieś ulubione cyfry czy liczby?

liczby

1345200754

Reklamy

5 myśli na temat “13 Piątek

  1. też nie wierzę w pechowy 13, a kurat wczoraj po kilku okropnych nocach, ta była dobra:) chyba B. wreszcie się przyzwyczaja do spania bez smoczka:))) a ja mam jedną aktualnie ulubioną liczbę 62 – za tyle dni mój mały B. skończy roczek!:))))
    pozdrawiam

  2. Mój piątek 13 nie był zbyt szczęśliwy… od rana szło coś nie tak… a nawet od nocy… późno skończyłam zamówienie… poszłam spać koło 2… Aura wstała o 5 i ryczy i marudzi od bladego świtu… 3 godziny snu przy marudzącym dziecku – MASAKRA, a dalszy ciąg dnia nie lepszy :/ i dopiero późnym popołudniem skumałam, że to przecież 13. jest piątek i już kumam czemu wszystko nie po mojej myśli.

  3. Tak, dobrze to określiłaś 13 piątek – „Jeśli chcemy, żeby taki był – to będzie”. Chyba bardziej się nastawiamy na nie udany dzień, niż w rzeczywistości taki będzie 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s