Jak wiele zmieniło się w Twoim życiu odkąd pracujesz na etacie?

Każdy w swojej pracy znajdzie plusy i minusy jak wszędzie. Po za tym praca pracy nie równa.
Największa część społeczeństwa pracuje na etacie, czyli poświęca większą część dnia, w najlepszym wypadku 8 godzin dla swojego szefa, przełożonego, kierownika, dyrektora. I jeśli nie jesteś pracownikiem wyższego szczebla możesz zapomnieć o niezależności, o dużych pieniądzach, o rozwoju i możliwościach. W większości przypadków niestety tak właśnie jest.
praca-211x300

Jeśli nie ma innego wyjścia i pracujesz na etacie to jeżeli tylko możesz bądź mądra i wykorzystaj również ten czas na rozwój osobisty, miej plan działania, cel i realizuj się, bo zostaniesz przez 10 lat (przynajmniej) w jednym miejscu nie zarabiając przy tym nic po za to co jest koniecznością do przeżycia. A w najgorszym wypadku zwolnią Cię, bo już nie jesteś wystarczająca, albo za wiele oczekujesz. Nie rób tego błędu, że realizujesz się tylko w pracy, bo realizuj się też dla siebie, wyłapuj dla siebie ważne kwestie, ucz się, rozwijaj – to tylko szansa na lepszą przyszłość.

Jak wiele zmieniło się w Twoim życiu odkąd pracujesz na etacie, czy w przeciągu 5 lat coś spektakularnego się wydarzyło.
Zapewne nie, u mnie też się nie wydarzyło.Praca na etacie daje wiele złudnych możliwości – daje poczucie bezpieczeństwa, komfortu, daje poczucie, że robię coś dla siebie, że to co robię jest ważne, daje niepewną przyszłość, bo jak można nazwać pracę za najniższą krajową, którą większość z pracujących na etacie właśnie ma. Nie wspominając o pracy w mniejszych miejscowościach, które większych możliwości niestety nie dają – mówię o etacie oczywiście.

„Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz.”  – Mike Murdock

„Jeśli nadal będziesz robił to, co zawsze robiłeś, nadal będziesz uzyskiwał, to, co zawsze uzyskiwałeś.”
Harv Eker

Zycie_daje_kazdemu_tyle

Ale można się uwolnić!
Można pracować dla siebie, być niezależnym, to też nie jest bardzo proste, ale o ile przyjemniejsze, tym bardziej łącząc pasję, zainteresowania, wiedzę. Warto mieć plan lotu na przyszłość,  a motywacja, optymizm i niezależność da Tobie wiarę że można wszystko – bo wszystko jest możliwe. To tylko i aż Ty sam zarządzasz swoim czasem, więc weź je wreszcie w swoje ręce na poważnie, żeby nie okazało się za późno.
Możesz być przedsiębiorczą osobą, która może wszystko – jeśli tylko masz motywację, by zmienić coś w swoim życiu. Musisz opuścić złudną strefę bezpieczeństwa i komfortu i wziąć swoje życie w swoje ręce.
Rozpocznij swój projekt szczęście, w którym jest czas na pasję i realizuj swoje marzenia.c7c0c703b-1
I rzeczywiście nie odkładaj marzeń, bo mogą się na półce już nie mieścić.
Ile ich już tam ich mamy?
Sama kilka odkładam – ale czas by to zmienić i wreszcie je zrealizować! nie odkładaj marzeńWg Alberta Einstein`a szaleństwem jest: „Robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”. Zdarzały Ci się w życiu takie sytuacje, że chciałaś coś zmienić, ale wciąż nie wychodziło? Gdzie popełniasz błąd – się zastanawiasz. Najprawdopodobniej postępujesz ciągle wg starych schematów, ale czas na zmianę!podpis
Reklamy