Spacerkiem w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą

Nigdy tu jeszcze nie byłam, ale wiele o tym miejscu słyszałam.
Teraz już wiem, jak piękny jest Kazimierz Dolny nad Wisłą. Jest artystycznym miastem, w którym jedynie przeraziły mnie tłumy ludzi. Ale czego można było się spodziewać po niedzielnym, słonecznym dniu w czasie wakacji.

DSC_8490Kazimierz nad Wisłą ma równie ciekawą historię, to miejsce zamieszkiwane przez wielu władców od Kazimierza Sprawiedliwego, Kazimierza Wielkiego, któremu przypisuje się założenie miasta oraz budowę zamku obronnego, aż po Jana III Sobieskiego. To również miejsce, w którym realizowano wiele filmów np. „Podróż za jeden uśmiech”. Miasto artystów, którzy ukochali sobie ten skrawek ziemi, obywa się tu Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi tegoroczny zakończył się niedawno, bo 4 sierpnia. Spacerując po mieście jeszcze było czuć ten artystyczny powiew, chociaż wydaje mi się, że jest tu tak zawsze. Uwielbiam takie klimaty – bardzo bardzo.
DSC_8486

DSC_8488

DSC_8489

DSC_8491

DSC_8492
DSC_8495DSC_8496

DSC_8509Spacer nad Wisłą jest przyjemną czynnością, ale z pewnością rejs tym statkiem jest równie interesujący. Kiedyś też musimy tego doświadczyć. Już wiemy, że to miasto ma wiele atrakcji i z pewnością tu wrócimy. Tym razem już przynajmniej na weekend.
Po drodze do Kazimierza jest jeszcze Nałęczów, jest więc gdzie wybierać miejsce na wypoczynek i relaks – SPA & wellness z przyjemnością warto tu odwiedzić, ale które bo wybór jest duży.
DSC_8501

DSC_8498

DSC_8500

DSC_8513

DSC_8510

DSC_8514

DSC_8516

DSC_8519

DSC_8521

DSC_8522
Wiktorkowi ten spacerek bardzo się podobał, bo on jest jak my prawdziwym podróżnikiem i lubi zwiedzać piękne miejsca. Dziecko w podróży wiele się uczy, chociaż jeszcze teraz jako 3-latek wiele może nie będzie pamiętał, ale podróże zaprocentują na przyszłość.

Też macie takie zdanie?
Podróżujecie z dziećmi?
Ostatnio taki temat poruszała Paulina z domowa.tv i podroznicy.pl, bo dziecko to kiepska wymówka, by nie podróżować. Zgadzam się w 100 %

DSC_8545Ciekawostką jest, że miejscowość ta uzyskała prawa miejskie dopiero w 1927 roku, młoda a jednocześnie jak sędziwa miejscowość.
Jest tak wiele zabytków tego miasta, tak wiele pięknych miejsc, że nie sposób zobaczyć tylko w ciągu kilku godzin. Dlatego też jeszcze tu wrócimy, np po to by miasto zobaczyć również po zmroku.

Kazimierz_Dolny
źródło

Byliście kiedyś w Kazimierzu Dolnym, co Wam się podobało bądź nie?
Polecacie jakieś miejsce?

*

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s