Ekologia we własnym ogrodzie

Chcemy jeść zdrowo, smacznie, ekologicznie. Ale czy zawsze tak jest?
Kupujemy warzywa i owoce na targach, w warzywniakach i w supermarketach. Które warzywa i owoce są właśnie te ekologiczne – zastanawia się niejeden z nas.
Ciekawe jak Wy radzicie sobie ze zdobywaniem eko warzyw i owoców.
*
Ostatnio dużo podróżowaliśmy i będąc w rodzinnych stronach mieliśmy możliwość korzystania z eko roślinek z własnych ogrodów – babcie bardzo lubią mieć swój warzywniak zawsze pod ręką, a jak pyszne i aromatyczne są wtedy zupy i różne sałatki. Niesamowite smaki – nie do opisania. Sami swój ogródek mamy, więc wiemy co dobre.

DSC_8395Nasze dzieci u Babci czuły się rewelacyjnie, pomagały zbierać pomidorki, zwłaszcza te koktajlowe, które przy okazji fajnie się zbierało, ale również fasolkę, którą potem z apetytem zjadały.
Wiktorek z Tosią każdego ranka wybierali się do ogrodu po maliny, jeżyny i poziomki. Zjadane prosto z krzaczka smakują najlepiej.

Oto elekty zbiorów.
DSC_8466

DSC_8468

DSC_8471

DSC_8477
Dorodne warzywka rosną na ziemiach hrubieszowskich, ale nie ma się co dziwić skoro rosną na najlepszych ziemiach – czarnoziemach, czyli bardzo żyznych glebach. W Polsce jest nieliczna ilość miejsc gdzie tak żyzne gleby można spotkać (łącznie około 1 % terenu kraju).

DSC_8472

DSC_8474

DSC_8476

DSC_8480

Podczas przyrządzania potraw z ekologicznych warzyw ich aromat ogarnia nie tylko kuchnię, ale i cały dom. Przepyszne eko pomidory dojrzewające na parapecie u babci Krysi pachną nieopisanie, a smak jest najpyszniejszy na świecie. Ekologiczne ogórki pachną i smakują jak ogórki – to tak niewiele, jednak w dzisiejszym świecie niemalże uznawane za rarytas.
warzywa

Niedługo pokażę Wam również nasze okazy z ogródka.
Też jest kolorowo, zdrowo i zielono.

DSC_8679

Przygotowuję również naszą relację z kilku pięknych miejsc, które znalazły się na naszej podróżniczej mapie, m.in. artystyczny Kazimierz Dolny nad Wisłą, Pałac Wilanowski w Warszawie.
Myślę, że jutro już coś się tu pojawi 😉
Będziecie z nami?

Pozdrawiamy serdecznie

podpis

Reklamy