Energia z lasu

Wiktor na rowerze
Piękna, słoneczna pogoda – nie można nie skorzystać ze spędzania czasu na świeżym powietrzu, doskonałym pomysłem jest spacerek w parku czy lesie, a wiemy o tym dobrze, bo niedzielne popołudnie spędziliśmy właśnie spacerując po leśnych ścieżkach, a Wiktorek dodatkowo jeżdżąc na swoim biegowym rowerze. Bardzo przyjemne i odprężające było to dla każdego z naszej rodzinki. Wiktorek mógł się wreszcie wyszaleć do woli.

2


Drzewa wpływają na zdrowie

Spacery po lesie i wokół drzew mają bardzo pozytywne aspekty, poprawiają nastrój, a olejki eteryczne wydzielane przez drzewa leczniczo wpływają na nasze organizmy.
Brzoza na przykład łagodzi stany depresyjne, najskuteczniej ze wszystkich drzew odpromieniowuje i zasila w energię, kasztanowiec poprawia samopoczucie, jarzębina działa mobilizująco i pozwala pozbyć się nałogów, a dąb poprawia krążenie. Drzewa iglaste, dzięki wydzielanym przez nie olejkom, mają silne działanie aseptyczne i zbawiennie wpływają na układ oddechowy.
Przechadzka lipową aleją łagodzi zaburzenia sercowo-naczyniowe oraz obniża ciśnienie krwi. W sosnowym lesie dostrzeżemy dobrodziejstwo dla naszych płuc, pogłębia się oddech, zwiększa przyswajanie tlenu, poprawia przemianę materii, usprawnia krążenie krwi.

Uważajcie jednak na topolę, osikę i olchę, ponoć pozbawią nas energii.

w lesie

pobiegaliśmy troszkę

Jak widać na załączonych zdjęciach trochę ruchu w tym lesie mieliśmy, jak można było nie korzystać. Las i te drzewa wokół mają to do siebie, że naprawdę nożna się poczuć zdecydowanie bardziej energetycznym, a potem już tylko zdrowszym i wypoczętym.
Polecamy z największą przyjemnością.

DSC_7310

Przytulanie drzew

Drzewa wytwarzają ujemne jony. To one neutralizują, niekorzystne dla organizmu, jony dodatnie powstające w wyniku chorób lub emitowane przez otaczający nas ze wszystkich stron sprzęt elektroniczny. Powinniśmy więc wybrać się czasem do najbliższego parku czy też lasu, znaleźć odpowiednie dla siebie drzewo i mocno się do niego przytulić.

Można to robić na trzy sposoby:

  • oprzeć się o drzewo plecami i tyłem głowy, równocześnie dotykając pnia gołymi rękami;
  • stanąć przodem do pnia drzewa, przyłożyć do niego czoło i objąć gołymi rękami;
  • położyć się pod drzewem, opierając o nie bose stopy (pozycja ta wspomaga leczenie bezsenności)

a ku ku

na ścieżce

z tatą

Zielona lekcja dla Wiktorka była bardzo przyjemna.

A czy wiecie, że w poniedziałek 22 kwietnia był Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, już w 192 krajach świata. W Polsce początek obchodów to rok 1990. Tradycją jest finałowy festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie, który gromadzi corocznie tysiące uczestników, dla których idea ochrony środowiska jest ważna. Tym razem”zielona lekcja” rozpocznie się 28 kwietnia od 10 godziny, więcej szczegółów TU
A jak Wy spędziliście ten dzień?

Szczególnie w tym dniu warto postawić sobie pytanie co też robimy dla środowiska, dbamy o nie chociażby w małym stopniu i czy my jesteśmy eko?
Reklamy