Wieczorynka przechodzi do historii?


wieczorynka

Drogie dzieci na DOBRANOC … WIECZORYNKA

Wieczorynka czyli program przeznaczony dla małych dzieci emitowany w  TVP1.
Zauważyliście, że obecnie Wieczorynka trwa jakoś krótko, czasem nawet tylko  …. 5 minut.
Ciekawe dlaczego, czy może to wpływ tego, iż nasze dzieciaczki oglądają bajeczki na wielu innych programach dla dzieci oraz w internecie, w dodatku niezależne od godziny.
Jednak Wieczorynka kiedyś wyznaczała pewien moment w życiu rodzinnym, pamiętacie słowa rodziców „Dzieci już po Wieczorynce idziemy spać”. I dzieci wiedziały, że czas do łóżka, tak jak to robił Miś Uszatek. Po za tym dawniej tych bajek było zdecydowanie mniej, więc to dobranocka była tą ważną bajeczką. My dorośli z sentymentu o niej pamiętamy, bo to ona nam wyznaczała wieczorny czas. Dla mnie wieczorynka była czymś obowiązkowym w czasach dzieciństwa.

Ciekawe czy Wy rodzice w dalszym ciągu włączacie dzieciom na dobranoc jedynkową Wieczorynkę?
Jakie bajki najbardziej lubią Wasze dzieci?

*

Czy Wieczorynka zniknie?

Przeczytałam ostatnio, że „Wieczorynka” w TVP1 to program, który przyciąga głównie osoby w wieku powyżej 12 lat !!!  Wynika tak z informacji branżowego portalu wirtualnemedia.pl, wg danych przygotowanych na zlecenie tego portalu wynika także, że wśród widzów „Wieczorynki” dzieci w wieku od 4 do 12 lat stanowiły 11,7 proc – a przecież to jest grupa docelowa. Może to spowodować, że program zniknie z ramówki TVP1

Co o tym sądzicie?

*

Historia Wieczorynki
(wg. Wikipedii)

Powstała w latach 50 i emitowała m.in. „Jacka i Agatkę” i „Misia z okienka”. W latach 70 „Wieczorynka” rozpoczęła emisje seriali polskich i zagranicznych. Do 1993 roku blok trwał zwykle do 10 minut (z wyjątkiem niedzieli kiedy była dłuższa) i nosił nazwę Dobranoc, a jego pora emisji zmieniała się.

Od końca lat 70. dłuższe, ponad 20-minutowe filmy, emitowano jedynie w niedzielę o godzinie 19:00 pod nazwą Wieczorynka. W 1993 roku blok emitowany w dni powszednie został wydłużony i codziennie jest emitowany o 19:00. Zazwyczaj „Wieczorynka” trwa 25 minut, jednak z czasem skracana. Na TVP Polonia powtórki wieczorynek są dla Polaków mieszkających za granicą.

Ciekawe czy po 60 latach emisji Wieczorynka będzie już tylko historią?

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s