Wieczorynka przechodzi do historii?


wieczorynka

Drogie dzieci na DOBRANOC … WIECZORYNKA

Wieczorynka czyli program przeznaczony dla małych dzieci emitowany w  TVP1.
Zauważyliście, że obecnie Wieczorynka trwa jakoś krótko, czasem nawet tylko  …. 5 minut.
Ciekawe dlaczego, czy może to wpływ tego, iż nasze dzieciaczki oglądają bajeczki na wielu innych programach dla dzieci oraz w internecie, w dodatku niezależne od godziny.
Jednak Wieczorynka kiedyś wyznaczała pewien moment w życiu rodzinnym, pamiętacie słowa rodziców „Dzieci już po Wieczorynce idziemy spać”. I dzieci wiedziały, że czas do łóżka, tak jak to robił Miś Uszatek. Po za tym dawniej tych bajek było zdecydowanie mniej, więc to dobranocka była tą ważną bajeczką. My dorośli z sentymentu o niej pamiętamy, bo to ona nam wyznaczała wieczorny czas. Dla mnie wieczorynka była czymś obowiązkowym w czasach dzieciństwa.

Ciekawe czy Wy rodzice w dalszym ciągu włączacie dzieciom na dobranoc jedynkową Wieczorynkę?
Jakie bajki najbardziej lubią Wasze dzieci?

*

Czy Wieczorynka zniknie?

Przeczytałam ostatnio, że „Wieczorynka” w TVP1 to program, który przyciąga głównie osoby w wieku powyżej 12 lat !!!  Wynika tak z informacji branżowego portalu wirtualnemedia.pl, wg danych przygotowanych na zlecenie tego portalu wynika także, że wśród widzów „Wieczorynki” dzieci w wieku od 4 do 12 lat stanowiły 11,7 proc – a przecież to jest grupa docelowa. Może to spowodować, że program zniknie z ramówki TVP1

Co o tym sądzicie?

*

Historia Wieczorynki
(wg. Wikipedii)

Powstała w latach 50 i emitowała m.in. „Jacka i Agatkę” i „Misia z okienka”. W latach 70 „Wieczorynka” rozpoczęła emisje seriali polskich i zagranicznych. Do 1993 roku blok trwał zwykle do 10 minut (z wyjątkiem niedzieli kiedy była dłuższa) i nosił nazwę Dobranoc, a jego pora emisji zmieniała się.

Od końca lat 70. dłuższe, ponad 20-minutowe filmy, emitowano jedynie w niedzielę o godzinie 19:00 pod nazwą Wieczorynka. W 1993 roku blok emitowany w dni powszednie został wydłużony i codziennie jest emitowany o 19:00. Zazwyczaj „Wieczorynka” trwa 25 minut, jednak z czasem skracana. Na TVP Polonia powtórki wieczorynek są dla Polaków mieszkających za granicą.

Ciekawe czy po 60 latach emisji Wieczorynka będzie już tylko historią?

 

Reklamy