Sukces a miejsce urodzenia

Czy to w jakim kraju się urodzimy może mieć wpływ na nasze sukcesy albo też porażki?
Taka myśl nasunęła mi się po przeczytaniu artykułu o intrygującym tytule „Gdzie najlepiej urodzić się w 2013 roku?”. Czy rzeczywiście tak jest, że sukces zależy od tego, w jakim kraju urodzi się dziecko?
mapa świata

Ośrodek badawczy Economist Intelligence Unit (EIU) opublikował listę krajów, w których dziecko po urodzeniu ma największe możliwości na osiągnięcie sukcesu i wygodne życia. Analitycy EIU oceniali 80 krajów świata by odpowiedzieć na to intrygujące pytanie. Brano pod uwagę wiele czynników, które mogą mieć wpływ na potencjał i osiąganie sukcesów w danym kraju, m.in. cechy geograficzne, uwarunkowania kulturowe, społeczne, polityczne nawet stopień przestępczości.

Okazało się, że największe możliwości na sukces powinny mieć dzieci urodzone w następujących krajach:
1. Szwajcarii, 2. Australii, 3. Norwegii, 4. Szwecji, 5. Danii

Mapa miejsc urodzeń
To najbardziej gorąca i pożądana lista 5 miejsc na świecie, gdzie warto się urodzić, aby odnieść sukces. Świetnie w rankingu wypadły kraje Skandynawskie, czy więc to tam warto się wybrać, aby w przyszłości dzieci miały „zdecydowanie lepiej”, te kraje zdecydowanie coś w sobie mają. I chociaż tam zimno, może warto. Dla odmiany można wybrać też Australię. Teraz tym bardziej zazdroszczę moim znajomym ze studiów Zosi i Ernestowi, którzy właśnie tam ze swoim synkiem mieszkają.

Według rankingu największymi pechowcami są mieszkańcy Nigerii.
Polska w tym rankingu zajęła 33 miejsce. Źle nie jest – zostajemy.

Ciekawostką jest, iż w rankingu szczególnie wysoko nie uplasowały się najpotężniejsze kraje i tak kolejne miejsca zajmowały:
– USA i Niemcy – 16
– Francja – 26
– Wielka Brytania – 27

Oczywiście nie ma większego znaczenia gdzie dziecko się urodzi, bo sukces zależy od jeszcze większej ilości czynników. A tak naprawdę każdy może ten sukces osiągnąć. Uczmy dzieci tego, że wszystko tylko od nich zależy, my – rodzice możemy im w dużej mierze tylko pomóc w tym, aby wiedziały, że jest to możliwe. A jeśli możemy jeszcze coś  zrobić, tak też uczyńmy.

Jak powiedział Napoleon Hill „Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.”, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, by osiągnąć sukces … tym bardziej miejsce urodzenia.

Reklamy