Czy jesteś dobrym człowiekiem?

Czy jesteś … ?
Wyobraź sobie sytuację … chorujesz … choroba śmiertelna.
Are You a GOOD person?

Najbliżsi – no TAK oczywiście, ale potrzeba więcej pomocy … np. transfuzja krwi, przeszczep szpiku kostnego, pomoc finansowa na przeprowadzenie bardzo kosztownej operacji – czy ktoś w ogóle o Tobie pomyśli  – czy jesteś, aby na pewno dobrym człowiekiem. Nie zawsze to oczywiście jest wyznacznikiem pomocy, ale … czy jesteś dobry?
Chociaż oczywiste jest, że aby pomóc i aby móc odebrać tą pomoc może nie zawsze trzeba być dobrym, ale jednak ten LEPSZY wydaje mi się, że jednak ma LEPIEJ, może „oczekiwać” większego wsparcia. Czy aby na pewno, nie wiem, ale sądzę, że może być to dobry wyznacznik dla niektórych czy też większości.
Ale czy Ty akurat jesteś tym lepszym, tym dobrym człowiekiem.

Nasunęło mi się takie pytanie, zresztą w bardzo dziwnej sytuacji, kiedy pomyślałam – jak obierają nas ludzie – czy uważają nas za dobrego człowieka czy niekoniecznie.
Ciekawe, a dlaczego mieliby o nas w ogóle myśleć…

Czy Twoja osoba przyciągnęłaby do siebie ludzi, którzy chcieliby Tobie pomóc – właśnie Tobie, wybrać Ciebie z tysięcy, miliona potrzebujących w danym momencie.
Nergalowi pomogli, czy aby na pewno jest dobry. Chociaż to już inny temat – to osoba publiczna, jednakże postrzegana bardzo skrajnie, bo poprzez chyba wszystkie możliwe uczucia od miłości po nienawiść i pogardę.
W sumie zastanawiając się nad znanymi „postaciami” ze świata mediów, to ciężko jest ogarnąć kto kim jest, bo w mediach troszkę chyba jednak trzeba „grać”. A czy wtedy można poznać drugiego człowieka. Poznać czy on jest dobry czy nie.
Tak jakoś Negral pierwszy na myśl o tym pisaniu mi przyszedł. Po prostu głośno w jego sprawie było. Jednak to osoba medialna, łatwiej można rozgłosić możliwość pomocy. A z Tobą, zwyczajnym-niezwyczajnym człowiekiem, o którym istnieniu raczej nie wie np. ….. no chociażby Kuba Wojewódzki, Szymon Majewski czy premier Donald Tusk.

Czy jesteś dobrym człowiekiem?

Reklamy