Mama na „etacie”

Pracująca Mama to brzmi dumnie. Dlaczego?
Bo my, Mamy, lubimy się realizować, wyznaczać sobie cel, który nas cieszy i napędza do działania. A przecież nie należy rezygnować ze swoich planów i marzeń.
Ważne, aby zachować równowagę pomiędzy rolą mamy, a rolą kobiety spełnionej zawodowo.

Według przeprowadzonych badań (w programie „Mama wraca do pracy”) ponad 50% kobiet mających dzieci w wieku 6-12 miesięcy wraca do pracy.
Są wśród nas Mamy, które chcą być aktywne zawodowo, chcą się rozwijać i przeciwstawiają się stereotypowi kury domowej.

Większość z nas Mam pracuje zawodowo. Niejednokrotnie nie poprzestajemy na jednym etacie 😉 Jednocześnie wspaniale radzimy sobie w byciu Mamą, a najfajniej jak pomaga nam w tym wszystkim nasz mąż. U mnie tak właśnie jest i bardzo za to dziękuję.
Jesteśmy pokoleniem wyzwolonych kobiet, których praca cieszy, daje poczucie zadowolenia, niezależności, jesteśmy kobietami, które same sobie wybierają rodzaj pracy, co chcemy robić, jak w jakim czasie i gdzie. Wyznaczamy sobie niekiedy wysokie priorytety, bo chcemy coś zrobić dla siebie, bo chcemy być niezależne, bo chcemy najlepsze z najlepszych dla swojej rodziny.

Korzyści bycia pracującą Mamą:
– Szczęśliwa, spełniona Mama
– Zwiększony dochód
– Więcej całusów i uścisków dziecka
– Bardziej samodzielne dziecko
– Większe zaangażowanie Taty w opiekę

A nie trzeba nikogo przekonywać, że samopoczucie mamy ma ogromne znaczenie i wpływ na samopoczucie naszego dziecka. Szczęśliwa, spełniona Kobieta to szczęśliwa, uśmiechnięta i pełna radości Mama. Więc jeżeli takie są nasze plany i marzenia, realizujmy je, bądźmy wyjątkowe. Najważniejsze, aby był to nasz świadomy wybór, który pozwoli odczuć satysfakcję oraz poczucie wewnętrznego spełnienia. Nie rezygnujmy z realizacji swoich marzeń. Nie zawsze jest to przecież typowy etat, bo przecież jesteśmy twórcze – malujemy, piszemy, kreujemy i jesteśmy w tym naprawdę świetne. Oglądam często strony Mam, które tworzą niezwykłe rzeczy z wielką pasją, a efekty są naprawdę rewelacyjne.

Kobieta – Mama w XXI wieku, to już nie tylko Matka-Polka, ale osoba, która chce pracować, chce być wśród ludzi, jest niezależna, szuka nowych możliwości, aby być Mamą spełnioną, która ma czas dla dziecka, dzieci, dla rodziny. Dzisiejsze czasy dają takie ogromne możliwości. Możemy pracować na zwykłym etacie, ale mamy perspektywy i ciekawe alternatywy, zwiększył się zasób możliwości.

Można zauważyć, że wiele kobiet wybiera pracę w której same są sobie szefem, zakładają jednoosobowe firmy, działają w systemach marketingu bezpośredniego, w MLM-ie, ale dzięki temu same wyznaczają sobie rytm pracy i zwiększają możliwości zarobków. Mamy ogromne szanse na sukces – swój własny, a dzięki temu więcej czasu dla dziecka, dla naszych najbliższych. Sama wybrałam kilka opcji i dążę do mojego celu – niezależności, możliwości i tego, aby mieć więcej czasu dla najbliższych.

Wybór zależy tylko od nas.
A ambitnych wśród nas nie brakuje.
Polki to kobiety z pomysłem – zawsze sobie poradzą!

A Ty jakie możliwości wybrałaś?

Reklamy