Pomysły na majówkę

Patrząc na kalendarz – maj zaczyna się bardzo ciekawie, przedłużony weekend, który można fajnie wykorzystać.
Przed nami kilka wolnych dni, które możemy poświęcić na beztroską zabawę, wycieczkę za miasto, piknik w parku. Majowy weekend na szczęście szykuje się również pod znakiem słońca, warto więc zaplanować jakieś ciekawe zajęcia dla całej rodziny.

Podobno relaksujący weekend to najlepszy sposób na udany tydzień następujący po nim. Dobrze spędzony czas wolny świetnie służy każdemu z nas, a w szczególności długo oczekiwany weekend majowy. Co zatem zrobić, aby majówka okazała się udana bez względu na to co i gdzie będziemy robić?

Najważniejsze, aby przed wolnymi dniami zakończyć poprzednio rozpoczęte sprawy, aby zająć się tylko błogim wypoczynkiem, zrelaksować się i poświęcić ten czas dla rodziny, która często w tygodniu nie do końca jest rozpieszczana, a wręcz zaniedbywana. Otworzysz tym samym weekend z poczuciem spełnienia i bezpieczeństwa.

Zaplanuj czas na majówkę
Rozpoczynając weekend warto już wcześniej zaplanować sobie jakiś zajęcia.
Przede wszystkim zrób coś niecodziennego, coś poza normalnym trybem Twojego życia, coś co oderwie się od porządku Twojego dnia. To powinien być czas zabawy, relaksu na świeżym powietrzu oraz wypoczynku.

Nasze majowe plany
Chcemy przede wszystkim, aby na ten piękny wiosenny czas Wiktorek miał wiele atrakcji, zabierzemy więc naszego maluszka w ciekawe miejsca, np. zwiedzimy Zamek
w Ogrodzieńcu, w Parku Pszczyńskim zrobimy sobie piknik na zielonej trawce, a może Park Miniatur, wizyta w Teatrze dla Dzieci byłaby też fajnym pomysłem. Napewno nie będziemy się nudzić, może jeszcze coś wymyślimy pod wpływem emocji.
Zapewne promienie słońca wpadające przez okna naszego mieszkania zachęcą do wyjścia na świeże powietrze, oj będzie się działo.
Planujemy także spotkania ze znajomymi oraz rodzinne.
Może dokończę również moją rozpoczętą książkę … „Projekt Szczęście”

Przedstawiam jeszcze kilka ciekawych pomysłów na spędzanie majówki:

1. Wyjazd
Jedną z najbardziej popularnych w Polsce form spędzania wolnego czasu są wyjazdy. Wypad w góry, spacery nad morzem albo też wyjazdy za granicę. W tym okresie napewno hotele i pensjonaty przeżywają największe oblężenie. Jest to faktycznie dobry czas na zwiedzenie, bo mamy czas i wiosenną pogodę. I nawet krótki wypad pozwoli na regeneracje sił, relaks, a może nawet przeżycie ciekawej przygody. Dzieci też się cieszą, bo mają rodziców tylko dla siebie.

2. Piknik
Warto pokusić się na taką formę spędzenia czasu. Wystarczy zielona polana, łąka, czy też park odizolowany od gwaru mieszczańskiego życia. Dodatkowo koc, koszyk z prowiantem oraz napoje.  Nie jest to wiele, a przekonamy się, że w ten sposób również można miło spędzić czas i nabrać energii na trudy codziennego życia.

3. Coś dla siebie
Ile to razy odmawialiśmy sobie przyjemności, narzekając na brak czasu i nadmiar obowiązków. Czas zrobić w końcu coś dla siebie! Przejażdżka na rowerze, obejrzenie filmu, przeczytanie książki – zrób to, na co masz ochotę i nie żałuj.

4. Lenistwo
Życie w stresie i pośpiechu to codzienność. Może warto w tych wolnych dniach pokusić się na odrobinę lenistwa i nic nie robienia. Świat z pewnością się nie zwali, a my możemy poprawić sobie nastroje.

Reklamy