Wspomnienie z wakacji …

Wszystko co dobre zawsze się kończy, tym razem to wakacje, piękny letni czas kiedy mogliśmy całą rodzinką wypoczywać, zażywać  kąpieli słonecznych i podróżować, chociażby niedaleko, bo w nasze Polskie cudne klimaty.

W związku z tym, iż ten piękny czas dobiegł końca, chciałabym troszkę powspominać.

Na początek … Sandomierz – śliczne miasteczko w woj. świętokrzyskim, w ostatnim czasie szczególnie znane z dramatycznych wydarzeń związanych z powodzią oraz z bardziej optymistycznym wątkiem pomocnego księdza „Ojca Mateusza”.

Wakacyjna podróż do Sandomierza

Ratusz na Rynku w Sandomierzu – zbudowany w XIV w., a rozbudowany w XVI w. jeden z najpiękniejszych ratuszy renesansowych w Polsce.

Tego lata, jak zresztą co roku, z ogromną przyjemnością zwiedziliśmy wiele urokliwych, niezwykłych miast, miasteczek i osad.

W naszych letnich wojażach kolejnym urokliwym miejscem była Piaskowa Skała, osada położona na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego, niedaleko Krakowa. Miejsce, które warto zobaczyć, zwiedzić szczególnie ze względu na znajdujący się tam Zamek, o niezwykle bogatej przeszłości historycznej. Z ciekawostek obiekt ten często wykorzystywano w filmach, m.in.  „Janosik”, „Pierścień i Róża”, „Ogniem i mieczem” czy też „Nie kłam kochanie”.  My bawiliśmy się tam znakomicie.

Wiktorek odkrył w sobie geologiczną pasję 😉

Wiktorek wcale nie chciał wracać

Zwiedzaliśmy również Pszczynę, miasto książąt pszczyńskich, znane również dzięki pięknej Daisy,  znajdujące się w woj. śląskim, z urokliwym Pałacem, znajdującym się w pięknym zabytkowym Parku Pszczyńskim, liczącym 156 ha powierzchni. W parku wśród wielu ciekawych krzewów uwagę naszą zwróciły niesamowite okazy rododendronów, które ślicznie prezentowały swoje kwiaty.

Odkryliśmy Chudów, małą wieś, którą pięknie reprezentuje Zamek, a raczej już tylko jego ruiny, chociaż z tego co widzieliśmy jest on objęty dobrą opieką przez Fundację „Zamek Chudów”, dzięki której został po części zrekonstruowany. Bardzo to piękna inicjatywa, bo powinniśmy dbać o nasze pozostałości z tamtych epok, to przecież nasze dziedzictwo kulturowe. Zamek chociaż to ruiny prezentuje się interesująco. Sami zobaczcie.

A jakimi wspomnieniami z wakacji Wy chcielibyście się podzielić ?

Reklamy